Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ORERA / ОРЭРА

14.00 - 35.00

Ansambel "Orera" on tunnistatud XX sajandi Gruusia parimaks ansambliks 

Mida tähendab nimetus Orera? Idioom, tõlkimatu refrään gruusia rahvalauludele, väljendades rõõmu ja lusti erinevaid varjundeid. Ansambli koosseisus on äärmiselt andekad muusikud ja lauljad: Robert Bardzimašvili (klahvpillid, kitarr, vokaal), Teimuraz Davitaja (kitarr, vokaal) ja Zurab Jašvili (klahvpillid, harmoonika). Veidi hiljem ühines ansambliga Vahtang Kikabidže (löökpillid, vokaal), kellest sai kollektiivi tõeline hing. Mõni aeg hiljem tulid ansamblisse professionaalsed, muusika-alase kõrgharidusega muusikud - Teimuraž Megvinet Uhutsesi (klaver, vokaal) ja Geno Nadirašvili (trompet, kontrabass, vokaal). 1964. aastal tuli ansamblisse Nani Bregvadže, selleks ajaks juba kuulsuse saavutanud lauljatar. Täna on muidugi kummaline rääkida nendest aegadest, kuid siin on just see juhus, millest nii tundeliselt laulis Vahtang Kikabidze: "Minu aastad - minu rikkus" ("Мои года - мое богатство"). Raske uskuda, kuid ansambel Orera on üks vanemaid, pidevalt tegutsevaid maailma popansambleid.

Oma pika ja teenelise karjääri jooksul on lauljad laulnud umbes 700 laulu 22 maailma keeles.

Orera lähedus gruusia paljuhäälelisuse rikastele traditsioonidele ja oskus targalt ühendada seda kaasaegse muusikakeelega, tegid ansambli stiili ja loomelaadi kohe tuntavaks ja unikaalseks. Ilusat ja erakordset mitmehäälsust, mille tõi lavale "Orera", pole veel kellelgi õnnestunud korrata. Ansambli repertuaaris on vanad gruusia laulud, maailma rahvaste laulud, mille muusikud tõid arvukatest välismaal toimunud külalisetendustest, ja maailma estraadi "klassika". Eriti meeldiv on vaadata Orera esinemist estraadil. Nad laulavad, mängivad ja tantsivad, igat laulu aga esitavad kui väikest muusikaetendust, seda nii vokaalselt, kui näitlejameisterlikult."

Täna on loometuumaks "kuldne", ansambli Orera kuulsaks teinud koosseis, mis koosneb Gruusia rahva- ja teenelistest artistidest, muuhulgas Auordeni kavaleridest: Geno Nadirašvili, Teimuraz Davitaja, Zurab Mirzašvili, Giorgi Tsiklauri, Otar Kuntšulia, Giorgi Dzidziguri

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Sündmused
Sündmusi ei leitud
Osta ORERA / ОРЭРА ORERA / ОРЭРА Kultuurimaja Rugodiv, Narva, Eesti 17.50 - 27.50 Uus
Osta ORERA / ОРЭРА ORERA / ОРЭРА Kohtla-Järve Kultuurikeskus, Eesti 17.50 - 27.50 Uus
Osta ORERA / ОРЭРА ORERA / ОРЭРА Vene Kultuurikeskus, Tallinn, Eesti 14.50 - 35.50 Uus
Laadimine...
Lae uuesti